TOPlist

Léčivé Bioptronové světlo

Léčba Bioptronovým světlem je výsledek vývoje Laser – terapie, která dnes tvoří velmi důležitou složku ve všech oborech lékařství. Tato terapie pracuje na bázi záření, které proniká do různých hloubek našeho organizmu a tak ho ovlivňuje. Protože buňky lidského těla potřebují ke svému životu nejen živiny a kyslík, ale také světlo, které slouží jako katalyzátor pro spouštění metabolismu. Tělo je tedy jako živá fotobuňka, stimulovaná a regulovaná světlem. Fotoreceptory lidského těla, které jsou na kůži i na sítnici oka, převádí paprsky světla na elektrické impulsy, šířící se rychlostí 360 km/hod. Část těchto impulsů směřuje do mezimozku (oblast hypotalamu) a tam má vliv na řídící centra endokrinní, kde pomáhá regulovat metabolismus a vitální funkce. Biorytmy neboli střídání světla ovlivňují tvorbu hormonů, v mezimozku a v kůře nadledvin. Stálé paprsky světla pak umožňují rychlejší regeneraci a zdravější vývoj buněk. Dále zlepšují vnitřní buněčné dýchání, tlumí zánětlivé reakce a podporují správné dělení buněk. Světlo účinkuje na bio-membrány, umožňuje jejich lepší prostupnost a tak mění uspořádání lipo-proteinů. Tím jsou buňky výkonnější a produkují více energie. Posilovány jsou především buňky imunitního systému, vazivové a kožní. Bio lampy prospívají tělesným i duševním funkcím, protože zvyšují vnitřní tělesnou energii a tím zvyšují i naši odolnost vůči nemocem. Je-li člověk energeticky v rovnováze, snáze odolává chřipkovým vlnám, virosám, stressovým situacím a jiným negativním vlivům. Léčba světlem zvyšuje duševní i tělesný potenciál a umožňuje při zátěži, aby obranný systém organismu pracoval efektivněji jako celek.

BIOPTRONOVÁ LAMPA WELNES LIGHT (vyvinuta a vyráběna ve Švýcarsku)

je řízena mikroprocesorem a disponuje vysoce účinnými monochromatickými led diodami v pěti barevných skupinách, které se dají i různě kombinovat a míchat. Každá barva má přesnou vlnovou délku a tím i energii. Paprsky jsou té nejvyšší kvality nemají žádné vedlejší nežádoucí účinky, protože neobsahují škodlivé zářeni UV ani IR. Lampa má možnost pulzního a kolísavého záření, bio-stimulační metodou, kde zajišťuje vysokou účinnost v kombinaci s klasickou terapií. Umožňuje jednoduché absolutně nebolestivé použití, ve zdravotnických zařízeních i v domácí péči. Světelné paprsky, které vytváří, díky své intenzitě a vlnové délce prostupují hluboko do tkáně organismu a tak dokáží celkově zregenerovat buňky.

Léčba světlem

Paprsky - jejich vlnová délka v nm a jejich využití

ČERVENÉ = 660 nm - jsou paprsky života které dávají velkou energii. Podporují a stimulují po všech stránkách - hojení, prokrvování, srdeční činnost, tvorbu červených krevních tělísek, tělesné a smyslové posílení.

ORANŽOVÉ = 620 nm - 620 nm - dokáží aktivovat buněčnou tkáň a rozhýbat látkovou výměnu. Povzbuzují ke zvýšení výkonnosti, odstraňují nechutenství. Podporují psychickou energii a velmi dobře působí na duševní nemoci.

ŽLUTÉ = 580 nm - jsou kladné a pozitivní. Tyto paprsky nás dělají čilými, stimulují centrální nervový systém rozproudí naši lymfu a tím přivádí novou mízu do těla. Zbavují nás psychického napětí. Uvolňují.

ZELENÉ = 530 nm - jsou paprsky uklidňující a podporující harmonii, naději a spokojenost. Jsou to paprsky, které dokáží uklidnit psychiku. Dobře se osvědčují při nervových potížích.

TYRKYSOVÉ = 490 nm - jsou paprsky které pomáhají vytvářet imunitní systémy. Používají se při snížené odolnosti k infekcím, virosám a alergiím. Působí také pozitivně na tvorbu kostí u zlomenin.

MODRÉ = 450 nm - jsou nejchladnější paprsky, které uvádí do pořádku rušivé procesy a uklidňují bolesti. Podporují odpočinek, uvolnění a klid. Zchlazují horkost organismu a záněty v těle. Snižují vysoký krevní tlak.

FIALOVÉ = 410 nm - paprsky mají povzbuzující účinek na mozkovou činnost. Pomáhají při psychickém šoku, panice a strachu. Podporují inspiraci a koncentraci. Jsou vhodné při relaxaci nebo intelektuální práci.