TOPlist

Máte problémy se spánkem, žaludkem, srdcem, vnitřními orgány, revma, alergie, bolesti nebo jiné zdravotní potíže?

Problémy Vám mohou způsobovat i nevhodné lůžkoviny. Proto je dobré volit takové lůžkoviny, které Vám umožní Vaše problémy odstraňovat. Lůžkoviny které, ale umí zdravotně pomáhat jsou pouze lůžkoviny z přírodního vlasu, 100% vlny Merino. Tyto, Vám umožňují zdravý prospěšný a velmi příjemný spánek, díky desateru vlastností, které při správném zpracování dokáží.

Neuvěřitelné vlastnosti vlny

Vlna je:

 • antialergická a protizánětlivá - nedrží v sobě prach a obsahuje Lanolín, který nesnášejí různé mikroorganizmy ( například roztoči ) a proto se ve vlně jako jediném materiálu běžně nezdržují. Lanolín je navíc protizánětlivý a tím pomáhá při revitalizaci kůže.
 • termoregulační a transpirační - dokáže udržovat teplotu pod přikrývkou do 30°C a pak veškeré přebytečné teplo či vlhko odvádět na povrch lůžkovin. Tím zajišťuje optimální prostředí pro spánek takzvané suché teplo vhodné při onemocněních jako revma, bolesti v kříži a pod. V lůžkovinách z ovčího rouna se nepotíte, zabrání se tím nežádoucím ztrátám tělních tekutin.
 • velmi dobře prodyšná - umožňuje tak přístup čerstvého vzduchu k pokožce, což je důležité pro organizmus, protože ten přijímá až 1/3 kyslíku přes kůži. Při použití vlněné podložky vytvoří vzduchový polštář, kde se kyslík dostane k tělu ze všech stran.
 • prokrvující - při přímém kontaktu s pokožkou vytváří mikromasáž, která prokrvuje a zrychluje krevní oběh a tak působí na správnou funkci všech orgánů. Proto je z lékařského hlediska velmi prospěšná při předcházení či rekonvalescenci u mnoha nemocí.
 • antidekubitní - díky své prodyšnosti a prokrvující mikromasáži, zabraní podložky proleženinám u dlouhodobě ležících pacientů.
 • uklidňující - při kontaktu s pokožkou, velmi příjemnou masáží uklidňuje psychické napětí.
 • antistatická a odstiňující - nevytváří statickou elektřinu která jindy dokáže dráždit nervy a při použití vlněné podložky odstíní a odkloní vibrace geopatogenních zón.

Vlnu proto pro její výjimečné vlastnosti nemůžete plnohodnotně nahradit žádným uměle vytvořeným ani jiným, byť i přírodním materiálem.

Naše nabídka lůžkovin z vlny

Lůžkoviny jsou vyráběny metodou vjehlení a zauzlení (obdoba výroby perských koberců). Díky tomu splňují ty nejvyšší požadavky na kvalitu. Není možné srovnávat s těmito výrobky levné lůžkoviny, například dovážené z polského tržiště, kde je vlna na osnovu nalepována.

Z praxe: životnost podložky s lepenou vlnou cca 1/2 roku, jehlenou 7 let.
Doba opotřebení je proto nesrovnatelná!
Životnost přikrývek je 4 - 5 x vyšší jak podložky.

Zdravý spánek

Ceník:

Polštář ( 80 x 40 cm ) 1 440,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m, náplň Holofil

Přikrývka ( 200 x 140 cm ) 4 480,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m

Podložka ( 200 x 90 cm ) 2 990,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m (odrušuje geopatogenní zóny)

Podložka ( 200 x 140 cm ) 4 480,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m (odrušuje geopatogenní zóny)

Podložka ( 200 x 160 cm ) 5 080,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m (odrušuje geopatogenní zóny)

Podložka ( 200 x 180 cm ) 5 980,- Kč
Oboustranně Merino vlna 500 g/m (odrušuje geopatogenní zóny)

Při odběru tří a více kusů lůžkovin sleva 15% na vše!!!

WollBalsám 1,5 l prací prostředek na vlnu s Lanolínem 160,- Kč

Návod na údržbu lůžkovin z vlny

Vlna má velmi vysokou biologickou samočisticí schopnost, zbavit se nabytých zápachů i nečistot, avšak k podpoření této vlastnosti je vhodné lůžkoviny z..přírodního vlasu často větrat. Nikdy však na přímém slunci. Větráním za vlhkého počasí, případně zvlhčením rozprašovačem na květiny, uvolníte nečistoty na vlase. Poté stačí lůžkoviny vyprášit nebo vyluxovat. Luxováním snadno odstraníte prachové částečky kůže, které z nás stále opadávají a..zůstávají v podložce. Minimálně jednou za rok je ale nutné doplnit do vlasu Lanolin, aby vlas nevysychal a nezplstnatěl. Lanolin doplníte pracími prostředky na vlnu.

Upozornění: Vlněné lůžkoviny nikdy nečistit chemickou cestou,
neprat v pračce, neždímat a nežehlit!

Návod na praní:

 1. Připravte lázeň (vodu max. 30°C).
 2. Přidejte speciální lanolínový prostředek (WoolBalsam), dvě odměrky na 10 litrů vody.
 3. Lůžkoviny ponořte a zlehka propírejte (např. šlapáním).
 4. V lázni ponechte cca. 1 hodinu.
 5. Po vyprání propláchnete 2x vlažnou vodou.
 6. Potom neodstřeďujte, neždímejte, pouze nechte odkapat a uschnout.